TOUHA - Digipack

Desire

DVDDo týdne
Formát: DVD
Země původu: ČR
Výrobce/Studio: Národní filmový archiv
Rok výroby: 1958
V prodeji od:14.01.2011
Délka: 92 minut
Formát obrazu: 1.33:1
Poměr stran obrazu: 4:3
Počet disků: 1
Katalogové číslo: 91565
Žánr/kategorie: Povídkové
Zvuk: Dolby Digital 2.0
Česky
Titulky: České pro neslyšící
Cena: 99,- Kč s DPH
Koupit

Povídkový film je rozdělen do čtyř částí, které zobrazují čtyři roční období, z nichž každé symbolizuje jeden úsek lidského života.

O chlapci, který hledal konec světa.

První příběh líčí jaro života - dětství. Malý Joska má spoustu otázek, na které mu dospělí nedávají uspokojivé odpovědi. Kde je konec světa? Kdo dává kuřátka do vajíček? … a hlavně, odkud přišla jeho malá sestřička?

Lidé na zemi a hvězdy na nebi.

Lenka o prázdninách prožívá v rodné vesnici svou první lásku. Ta však trvá jen několik krásných letních týdnů, neboť Lenka odjíždí na studia do Prahy a Jan chápe, že ji nesmí strhnout s cesty, kterou si sama vybrala.

Anděla.

Příběh osamělé stárnoucí ženy, která svůj život obětovala otci a venkovskému hospodářství. Jejím jediným přítelem je Michal, který ji má rád už od mládí a jezdí jí každý rok vypomáhat o žních. Přesto, že onemocní, nechce vstoupit do družstva a opět nechá Michala po žních odjet…

Maminka.

Stárnoucí žena, je učitelkou, která s láskou vychovává svěřené děti. Je také matkou dvou synů a raduje se z jejich života, z vnoučat a z každého dalšího dne. V zimě odchází ze světa tiše a neokázale, stejně tak, jako žila…